قیمت ۴۹,۰۰۰ تومان

ویژگی های دوره
group
0 دانشجو
language
زبان: فارسی
access_time
40
playlist_add_check
9 آزمایش
spellcheck
سطح مطالعه: مقدماتی
terrain
ندارد
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

مقدمه

توسعه پایدار ایران اسلامی از جمله ارکان مهم برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور می باشد و ابعاد مختلفی همچون توسعه در بخش علم و فناوری را شامل می شود. بنابر گزارش های آینده پژوهی موسسات بین المللی، روند هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در جهان به شدت در حال رشد می باشد. نقش سیستم های نهفته به عنوان سیستم الکترونیکی دارای نرم افزار/سخت افزار در زمینه های فوق پر رنگ می باشد. سیستم های دارای میکروکنترلر 8 بیتی و 32 بیتی، بخش قابل توجهی از سیستم های نهفته را تشکیل می دهد. از سوی دیگر در ایران اسلامی با تاسیس دانشگاه فنی و حرفه ای از سال 1390، رویکرد تربیت نیروی انسانی کارآفرین، دارای مهارت و پنجه کارآمد، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.

اهداف آزمایشگاه معماری کامپیوتر

معتقدم در شرایط جدید قرن 21 که اشتراک دانش با اینترنت صورت می پذیرد، ساختار آموزش عمودی (ارائه از استاد به دانشجو) تبدیل به ساختارآموزش افقی شده است. به گونه ای که دانشجو با اتصال به پایگاه های اطلاعاتی می تواند به تمامی داده های ارائه شده از جانب استاد دسترسی داشته باشد و گاها با مطالعه و جستجو به اطلاعات کلاس بیفزاید. درک تغییر ساختار آموزشی از جانب دانشجویان و اساتید می تواند زمینه ساز یادگیری حداکثری شود که امیدوارم در آزمایشگاه معماری کامپیوتر چنین نتیجه ای حاصل گردد.

آزمایشگاه معماری کامپیوتر در تلاش است علاوه بر آگاهی افزایی در زمینه روندهای جهانی،  مهارت های پایه جهت ورود به دنیای کامپیوتر های تک بردی (SBC) و میکروکنترلرها تک بردی (SBM) را به دانشجویان انتقال دهد تا بتوانند جهت یادگیری تکمیلی متناسب با زمینه شغلی اقدام نمایند. سیاست آزمایشگاه توجه به مهارت های مورد نیاز بازار کار است. این مهم با طراحی آزمایش های مفهومی و کاربردی که از مسائل و پروژه های صنعتی الگو برداری شده است به تقویت مهارت های فنی دانشجویان کمک می نماید.

دستور کار آنلاین

گفتگو با دانشجویان

خوش آمد گویی

از سال 95 که به عنوان مدرس مدعو در دانشگاه فنی و حرفه ای ، همکاری ام را با گروه کامپیوتر و الکترونیک دانشکده شهید شمسی پور شروع کردم تصمیم گرفتم سعی کنم تا از اینترنت به درستی در کلاس درس استفاده شود. در فضای آزمایشگاهی نیز این تصمیم گیری منجر به شکل گیری ایده ی دستور کار آنلاین شد. در دوره ی تحصیلی من ، معمولا برای حضور و موفقیت در آزمایشگاه ابتدا باید جلسه اول را حاضر می بودیم بعد به پیشنهاد مدرس آزمایشگاه میرفتیم انتشارات و از نسخه ی فیزیکی دستور کار ، یک کپی تهیه می کردیم (وای به زمانی که دستور کار در انتشارات نبود و باید خودت میرفتی استاد رو پیدا میکردی و ازش میگرفتی) و هر جلسه طبق توضیحات ، آزمایش ها به سرانجام می رسید.

سخت ترین و عذاب آور ترین و دیربازده ترین خواسته ی مدرس هم ، نوشتن گزارش کار بود که در بعضی از دانشگاه ها پیش گزارش کار هم بهش اضافه شده بود. اما تصمیم گرفتم در این فرآیند قدری تغییر و بهبود ایجاد کنم.

دستور کار آنلاین مزیت های خوبی پدیدار نموده است:

  • شما می توانید از محتوای هر آزمایش بهره مند باشید.
  • من می توانم بروزرسانی محتوا را سریعتر و صحیح تر انجام دهم.
  • لینک دهی به خوبی صورت می پذیرد و می توانیم به رفرنس ها مراجعه کنیم
  •  در صورت عدم حضور در یک جلسه سرنخ کلاف محتوای آموزشی گم نمی شود.
  • به نظرم آموزش سیستم های امبدد بدون اینترنت سخت است و اساسا بهترین روش مبتنی بر وب می باشد.

سرفصل و محتوای آزمایشگاه رایگان

مرور محتوای کتاب

در این بخش پیرامون سرفصل های آزمایشگاه توضیح داده می شود.

شرح آزمایش

خصوصی
این بخش خصوصی می باشد. برای دسترسی کامل به دروس این دوره باید این دوره را خریداری نمایید.

نقشه الکتریکی

خصوصی
این بخش خصوصی می باشد. برای دسترسی کامل به دروس این دوره باید این دوره را خریداری نمایید.

سوالات آزمایش

خصوصی
این بخش خصوصی می باشد. برای دسترسی کامل به دروس این دوره باید این دوره را خریداری نمایید.

نتایج آزمایش

خصوصی
این بخش خصوصی می باشد. برای دسترسی کامل به دروس این دوره باید این دوره را خریداری نمایید.

chat_bubble_outlineنظرات

متوسط امتیازات

0
۴۹,۰۰۰ تومان
0 نقد و بررسی

جزئیات امتیازات

5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “آزمایشگاه معماری کامپیوتر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *